Home Lajme KOSOVË Kosnett shkon në zyre te Kurti

Ka përfunduar takimi ndërmjet ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnnet dhe kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.Ambasadori i SHBA-së pas daljes nga takimi nuk është deklaruar për një prononcim për media.

Një ditë pas zgjedhjeve Kosnett, ka përgëzuar Kosovën për organizimin e zgjedhjeve të lira e demokratike duke thënë se Amerika qëndron krah Kosovës.