Home Lajme KOSOVË Kurti: Do të ketë konfiskim të pasurisë së paligjshme!

Kurti: Do të ketë konfiskim të pasurisë së paligjshme!

Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, pas zgjedhjeve dhe shpalljes së fitores, paralajmëroi ata që kanë krijuar pasuri të paligjshme të mos ndihen rehat.

I pyetur nëse duhet të ndjehen të trembur oligarkët, në një intervistë për Top-Channel, ai tha se tha se i përket pjesës jolegjitime te biznesit të tyre, ajo do të marrë fund dhe të kthehet në buxhetin e vendit.

“Do të ketë luftë jo vetëm kundër krimit e korrupsionit, por edhe konfiskim të pasurisë së paligjshme dhe të pajustifikueshme. Kjo është e domosdoshme”, ka thënë Kurti

KULTURË

0 2770

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...