Home Lajme KOSOVË Kurti për Rtv Besa, Adrijana Hoxhiq ka bërë veprime të paramenduara, konfirmoj...

Përfaqësuesi i BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do të takohet edhe me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.Këtë e ka konfirmuar vetë Kurti kur u pyet nëse do të takohet nesër me Lajçakun.”Me sa di në agjendë e kemi edhe takimin me Lajçak, prandaj mund të them se po”, tha Kurti për RTV Besa gjatë një vizite në Prizren.

Ai foli edhe për votat e fituara nga Adrijana Hoxhiq, partinë e boshnjake të përkrahur nga Lista sërbe.

www.instagram.com/tvbesa