Home Lajme BOTË Ky është shqiptari i parë në SHBA që merr vaksinën kundër koronavirusit

Infektologu Arjet Gega është shqiptari i parë që ka bërë vaksinën e Pfizer anti-COVID.Mjeku, i cili jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka publikuar një video nga momenti kur ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër virusit.Ndërkohë, mjeku Gega ka bërë edhe një apel që qytetarët të vaksinohen, pasi sipas tij vaksinat anti-COVID janë të sigurta dhe efikase.Ndërkohë, mjeku Gega ka bërë edhe një apel që qytetarët të vaksinohen, pasi sipas tij vaksinat anti-COVID janë të sigurta dhe efikase.“Vaksina e Covid-19 u bë! Ju lutemi merrni vaksinën tuaj sapo të jetë e disponueshme për ju. Vaksinat janë të sigurta dhe efikase, PfizerBioNTech”, shkruan ai krah videos që poston në Facebook nga momenti i vaksinimit.https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10159381544898287&id=546958286

KULTURË

0 82

Aktivitete çdo natë– Muzikë / Performanca Artistike Filigran , Art me Pika , Qëndisje , Punime Druri. https://www.facebook.com/TVBESA/videos/852044405574209