Home Lajme KOSOVË Mblidhet grupi i Vjosa, paralajmëron punë të madhe për vendin!

Vjosa Osmani ka mbledhur deputetët e ardhshëm të Listës së saj. Bëhet fjalë për Donika Gërvallën, Haxhi Avdylin si dhe Faton Pecin.

“Puna e madhe fillon tani. Për qytetarin dhe me qytetarin”, thuhet në shkrimin e Avdylit.

Ndryshe, në media është përfolur se nga 15 kandidatët e Vjosës, 7 prej tyre kanë siguruar tashmë vendet në legjislativ.

Kësisoj, ata edhe ligjërisht u lejohet të formojnë grupin e ri parlamentar.