Home Lajme BOTË Momenti i shpëtimit të qytetarit nga rrënojat e ndërtesës në Izmir të...

Tërmeti në Izmir, momenti kur qytetari nxirret i gjallë nga rrënojat e ndërtesës!Fatmirësisht shumë persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e ndërtesave të shembura në Izmir, si pasojë e një tërmeti 6,6 ballë që goditi qytetin ditën e sotme.Shpëtimi i tij është duartrokitur dhe pritur me gëzim nga personat që ndodheshin aty.Mediat vendase bëjnë me dije se si pasojë e lëkundjeve të tërmetit deri më tani dihet se ka 12 viktima dhe 420 të lënduar.

https://www.facebook.com/TVBESA/videos/3402862773273267