Home Lajme KOSOVË Ndahet nga jeta ish-komandanti i UÇK-së Shefqet Paçarizi

Është ndarë nga jeta Shefqet Paçarizi, ish-komandanti i Batalionit të dytë, Brigada 122 “Imer Krasniqi”.Lajmi është bërë i ditur përmes një njoftimi në rrjetin social facebook ku është njoftuar se sot në ora 15:00, në varrezat e veteranëve në fshatin Dragobil do të bëhet varrimi i të ndjerit.Njoftimi i plotë:Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta te Shefqet PaçariziIsh Komandant i Batalionit te dytë Brigada 122 Imer Krasniqi varrimi bahet sot me dt. 16.01.2021 ne ora 15:00 ne varrezat e veteranve ne F.sh DragobilNgushllime familjes dhe Shokëve!