Home Lajme KOSOVË NISMA: E kemi kaluar pragun

Pas numërimit të afro 1800 zarfeve nga diapsora NISMA ka njoftuar opinionin se kanë arritur të kalojnë pragun prej 5 %, shkruan Indeksonline.

Postimi i plotë:

Përfundimisht koalicioni NISMA-AKR-PD pjesë e kuvendit të Kosovës. Edhe pas numërimit të 2039 votave të fundit të diasporës të ardhura me vonesë (17 tetor 2109), Nisma Socialdemokrate dhe koalicioni ynë ka marrë mbi 42 mijë vota apo 5.02% të votave, të cilat e bëjnë koalicionin tonë përfundimisht pjesë të Kuvendit të Republikës së Kosovës!

Me këtë rast, falënderojmë antarët, simpatizantët dhe votuesit e koalicionit tonë për mbështetje në këtë garë zgjedhore!

KULTURË

0 2710

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...