Home Lajme Nuk ndalen projektet e Komunës,nesër bëhet përurimi i radhës,merr pjesë edhe Kryetari...

Nuk ndalen projektet e Komunës,nesër bëhet përurimi i radhës,merr pjesë edhe Kryetari Haskuka

Nesër më 5 dhjetor 2019 (e enjte), në ora 10:00 do të bëhet përurimi i objektit të ri shkollor në fshatin Gërnçar.

Me këtë rast do të ketë edhe një program të përgatitur nga nxënësit e kësaj shkolle, derisa prezentë në ceremoninë e hapjes do të jenë edhe kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, dhe drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi.