Home Lajme KOSOVË Pas paralajmërimit të Zemajt, policia dhe inspeksioni, pa pardon për të gjitha...

Numër i madh i rasteve të prekura me Covid-19 në ditët e fundit, ka alarmuar të gjitha institucionet.Ndërsa kjo ka bërë që ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, të japë paralajmërimin se do të ketë inspektime të rrepta ndaj gjithë atyre që nuk përfillin masat antiCovid.Numër i madh i policëve dhe inspektorëve, janë parë në të gjitha rrugët e kryeqytetit, raporton IndeksOnline.Të gjithë ata që nuk kanë maska duhet të mendohen mirë para se të dalin në rrugë, kjo pasi që policia s’do të ketë pardon.