Home Lajme KOSOVË Pas vdekjes së Valentina Ibrahimit, familjarët i kthejnë paratë e mbledhura për...

Ditë më parë ndërroi jetë Valentina Ibrahimi, 24 vjeçarja e diagnostikuar me sëmundjen Leukemi Akute.Megjithëse kishte iniciativa për të mbledhë para për shërimin e saj, ajo nuk arriti ta mund këtë sëmundje.Është motra e saj, Deniza Ibrahimi ajo e cila ka njoftuar se paratë e mbledhura për shërimin e saj, janë transferuar në Fondacionin Labinot Tahiri.“Me kete postim deshiroj te ju tregoj se e gjithe shuma “32.340.00” € e cila ishte ne bank eshte transferuar ne FONDACIONIN HUMANITAR LABINOT TAHIRI me shpres se e gjithe shuma do te perdoret per njerzit te cilit kishin nevoj.”, ka shkruar mes tjerash ajo në njoftim.Njoftimi i saj i plotë:Pershendetje familjar miq dhe koleg.Faleminderit te gjithve per ngushellimet dhe aksionet te cilat i keni organizuar per ndihmen e motres timeMbas te gjitha shkrimev dhe telefonatav te shumta u detyrova qe ta beje kete postim per te ju treguar qe te gjitha materialet monetare te cilat u grumbulluan per motren time Valentina Ibrahimi e cila ishte e diagnostifikuar me LEUKEMI AKUTE dhe para pak ditesh nderroi jete duke mos mundur te arrij operacionin.Me kete postim deshiroj te ju tregoj se e gjithe shuma “32.340.00” € e cila ishte ne bank eshte transferuar ne FONDACIONIN HUMANITAR LABINOT TAHIRI me shpres se e gjithe shuma do te perdoret per njerzit te cilit kishin nevoj.Motra ime e la kete bote duke u dhene nje mundesi personav te tjer te cilet kan po kete semundje.Me rrespekt familja IbrahimiValentina Ibrahimi mendon per juve edhe me shpirtin e saj ne parajs.