Home Lajme KOSOVË Policia e Kosovës dënon me gjobë 200 euro pejanen që deshi të...

Një qytetare e Kosovës ka shprehur indinjatën ndaj masave kundër Covid-19 të miratuara nga Qeveria e Kosovës, e që u fuqizuan sonte.Qytetarja Dafina Boja ka thënë se ka përfunduar orarin e punës në Prishtinë në ora 17:30, e që është nisur menjëherë për në Pejë. Meqë Peja është futur në izolim në ora 19:00, Policia e Kosovës e kanë gjobitur Bojën në vlerë 200 euro.Boja ka reaguar në facebook duke shprehur zemërim ndaj vendimeve të qeverisë, saktësisht ndaj kryeministrit Avdullah Hoti dhe ministrit të Shëndetësisë Armend Zemajt.MË poshtë gjeni postimin e saj të plotë:Masa hajgare-Shtet hajgare-popullin Zoti e shpëtoftëKy është shteti i Armend Zemajt!Në ora 17:30 e kam përfunduar orarin tim të punës në Prishtinë dhe jam nisur për në Pejë në shtëpi.Në ora 19:00 policia e Pejës në hyrje të qytetit, me urdherat e Avdullah Hotit, Armend Zemes dhe te tjerëve me shqiptuan gjobë 200 euro.