Home Lajme KOSOVË Policia jep detaje për vrasjen e tmerrshme të 17 vjeqarit në Dragobil...

Policia jep detaje për vrasjen e tmerrshme të 17 vjeqarit në Dragobil të Malishevës

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vrasjen e tmerrshme që ndodhi mbrëmë në fshatin Dragobil të Malishevës.

Zyra për Informim e PK-së, në një prononcim ka konfirmuar se të premten rreth orës 23:25 në fshatin Draboil të Malishevës është raportuar për një pjesëmarrje në rrahje e cila ka rezultuar me vrasje.

“Dyshohet se një person si pasojë e lëndimeve të marrë ka ndërruar jetë. Shtatë persona janë ndaluar lidhur me rastin dhe janë duke u kryer hetimet ndaj tyre”, thuhet në konfirmimin e organeve të sigurisë.

Ndryshe, Indeksonline mëson se i ndjeri ishte A.Shehu. nga fshati Maxharrë. Ai u sulmua nga disa të rinj me mjete të rënda të punës.

KULTURË

0 2922

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...