Home Lajme KOSOVË PRIZREN, KAPEN 597 PAKO CIGARE ME VLERË 6 MIJË EURO

Në fshatin Vlashne të Prizrenit, Policia e Kosovës gjatë kontrollimit të një veture, ka gjetur 597 pako me cigare, të cilat ishin pa banderola, vlera e të cilave sillet rreth 6 mijë euro.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se e gjithë kjo ndodhi pasi njësiti policor ka ndaluar veturën e tipit Pasat me ngasës të dyshuari mashkull shqiptar nga Kosova.

Me urdhër te prokurorit, vetura dhe cigaret janë konfiskuar ndërsa rasti shkon ne procedure te rregullt.

KULTURË

0 2770

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...