Home Lajme Prizrenasi Vedat Muriqi s’do të luajë kundër Çekisë dhe Anglisë

Prizrenasi Vedat Muriqi s’do të luajë kundër Çekisë dhe Anglisë

Sulmuesi Vedat Muriqi nuk do të luajë në asnjërën nga ndeshjet e ardhshme të Kosovës kundër Çekisë dhe Anglisë.
Burime të Indeksonlinet afër Kombëtares, bëjnë të ditur se lëndimi që ka pësuar me Fenerbahcen në nyjën e këmbës i është përkeqësuar dhe ai nuk do të jetë në gjendje të luajë.

Kjo do të jetë mungesë e madhe për Kosovën, duke ditur formën që po kalon Muriqi në Turqi.