Home Lajme Prizrenasit i vidhet kasaforta me para

Dy persona janë futur në një lokal në Prizren me ç’rast kanë vjedhur kasafortën me para.

Njëri nga ta është arrestuar derisa tjetri gjendet ende në arrati.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës përmes një komunikate për media.

“Prizren 07.02.2021-01:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti në bashkëveprim me një të dyshuar tjetër mashkull kosovar i cili gjendet në arrati, duke depërtuar me forcë në brendinë e lokalit të ankuesit mashkull kosovar kanë vjedhur kasafortën me një shumë parash(nuk dihet saktësisht shuma). I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë.