Home Lajme KOSOVË Punëtorëve të shtetit 5 ditë pushim për festa,privatëve asnjë…!

Punëtorëve të shtetit 5 ditë pushim për festa,privatëve asnjë…!

Shërbyesve civil i janë lidhur fort ditët e pushimit, me rastin e festave të fund-vitit.
Punëtorët e institucioneve shtetërore do të kenë 5 ditë pushim (përfshirë edhe vikendin.
1 dhe 2 janar 2020 (e mërkurë, e enjte).
Po ashtu, edhe javën tjetër (7 janar, e marte) do të jetë ditë pushimi, me rastin e Krishtlindjeve Ortodokse.Ndërsa sipas informatave të Tv Besa disa firma private do të punojnë edhe me datë 01 Janar,kjo i bie që sektori privat edhe pse me paga më të dobëta nuk do të kenë asnjë ditë pushimi.

KULTURË

0 2922

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...