Home Lajme KOSOVË Reagon deputetja e PDK-së: Ndali provokimet e poshtërimet EULEX, historinë s’mund ta...

Nga PDK kanë reaguar ashpër pas nisjes së bastisjeve të reja të forcave të EULEX-it në shtëpinë e Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit.Deputetja e këtij subjekti, Ganimete Musliu, me anë të një postimi në Facebook i ka quajtur “provokime” këto aksione të EULEX-it.Postimi i plotë:Provokimet e EULEX-it po vazhdojnë edhe sot. E neve sot ma shumë se kurr na duhet maturi e kujdes, na duhet unitet e te flasimme një zë si SHTET.Stuhitë na kanë bërë më të fortë dhe kurr s’na kanë poshtruar e ligështuar.Ndali provokimet dhe poshtrimet EULEX sepse historine e popullit tonë martir nuk mund ta ndryshosh.