Home Lajme Rritet në 14 numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm në...

Rritet në 14 numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm në Turqi

Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se sipas të dhënave paraprake, nga tërmeti me magnitudë 6,8 ballë që goditi Turqinë lindore, në provincën Elazığ kanë humbur jetën tetë persona, ndërsa në Malatya gjashtë të tjerë.