Home Lajme KOSOVË Shqiptohen 966 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit Policia ka shqiptuar 966 gjoba për persona që nuk respektuan masat e vendosura nga institucionet shëndetësore për mbrojtje ndaj COVID-19.Në raportin 24 orësh 758 gjoba janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikutTë dhënat e këtij raporti bëhet e ditur edhe se në rrugët e vendit janë shkaktuar 16 aksidente trafiku me të lënduar dhe 20 me dëme materiale.Ndërsa, janë arrestuar 9 persona dhe 4 janë dërguar në mbajtje.