Home Sport SPANJOLLËT PRIJNË LISTËN E FITUESVE NË SUPER KUPËN E EVROPËS

Ekipet spanjolle në krye me Barcelonën i prijnë listës së fitueseve në Super Kupën e Evropës.

Ekipet spanjolle kanë fituar plot 12 herë, Italiane 9, Angleze 7, Belge 3 dhe Holandeze vetëm dy herë, transmeton Telegrafi.

Barcelona dhe Milani janë ekipet me nga pesë tituj, pastaj Liverpooli me tri dhe Reali, Ajaxi, Anderlechti, Juventusi, Valencia dhe Atlético Madrid me nga dy.

Pese nga gjashte finalet e fundit në këtë garë janë fituar nga një ekip spanjoll. /Telegrafi/