Home Prizreni online VDES KËMBËSORI I AKSIDENTUAR NË PRIZREN RAPORTON POLICIA


Informacioni i fundit tashmë nga aksidenti në rrugën “Vesli Clark”njoftohet se ka ndërruar jetë i aksidentuari në këtë rrugë i cili pas dërgimit në spitalin e Prizrenit, ai u dërgua në Prishtinë në QKUK atje duke mos pasur mundësi të i përballojë lëndimeve të rënda ka ndërruar jetë. Policia e Kosovës, njofton se viktima nuk ka arritur t’i përballojë plagët e marruara nga goditja e veturës. “Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor në gjendje të rëndë, ku me 19.prill.2017 ,ka ndërruar jetë”, njofton Policia e Kosovës. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në autopsi në mjekësinë ligjore,ndërsa drejtuesi i automjetit është arrestuar dhe dërguar në qendrën e ndalimit të paraburgimit. I arrestuari dyshohet se ka drejtuar automjetin e tij në mënyrë të rrezikshme, duke mos i dhënë përparësi këmbësorit në kalimin për këmbësorë, Kurse tashëm mësohet e i vdekuri ishte një veprimtarë u dalluar i arsimt në Komunën e Prizrenit.

KULTURË

0 1108

Xamia Tur-u Sina në Etiopi, e cila prej më shumë se gjysmë shekulli ka arritur të ekzistojë që është e ndërtuar prej kashte,...