Home Lajme KOSOVË Vdes Latif Kryeziu, pronari i Shell Kosova

Ka vdekur biznesmeni i njohur kosovar, Latif Kryeziu, i njohur si pronar i SHELL KOSOVA, që ka rreth 60 pika të derivateve në vend.

Lajmin e ka dhënë përmes një postimi në Facebook ish-kryetar i Agjencionit Kosovar të Bizneseve, Agim Shahini.

I ndjeri ishte i prekur nga Covid 19.

Ky është postimi i Shahinit:

Miku im Latif Kryeziu nuk jemi duke besuar se na ike kaq shpejt, nuk do ju harrojm kurr ty dhe veprat tua që i bëre për Ekonominë e Kosovës.
AKB shpreh ngushëllime familjes Kryeziu dhe gjithë Kosovës si parnerëve tuaj ndërkombëtar SHELL KOSOVA
I lehtë të qoftë dheu i Kosovës