Home Sport ZYRTARE: SIGAL PRISHTINA NË EURO CUP

Sigal Prishtina është futur në listën e 59 ekipeve pjesëmarrëse në garën e re që e organizon FIBA Evropa, Europe Cup.

Sigal Prishtina është futur në listën e 59 ekipeve pjesëmarrëse në garën e re që e organizon FIBA Evropa, Europe Cup.
Bardhekaltrit ishin pjesë e Ligës Ballkanike në dy sezonet e fundit dhe në atë të fundit u shpallën kampionë.
Prishtina ka afat të regjistrohet në këtë kompeticion deri nesër, derisa shorti për këto gara do të hidhet më 4 gusht.
Lista:
AEK Athens
Antwerp Giants
ASVEL
Bakken Bears
BC Astana
BC Cibona
BC Enisey
BC Kalev Cramo
BC Siauliai
BC Timisoara
BK Ventspils
Boras Basket
CEZ Nymburk
Donar
ece Bulls
Elan Chalon
Energia
Etha
Falco KC
FC Porto
Cantù
Francoforte
Helios Domzale
Hibernia
Inter Bratislava
Kataja
Khimik
Kormend
Krka
KTP
Kumanovo
Lietkabelis
Lisbona
Lukoil Academic Sofia
Maccabi Rishon LeZion
Magnofit GK
Mons-Hainaut
Pieno Zvaigzdes
Prienai
Reker-Com-Therm
Rilski Sportist
Rosa Radom
Gaziantep
Sigal Prishtina
Slask Wroclaw
Sodertalje
Sopron
SPM Shoeters
Tajfun
Tartu Rock
Oostende
TLU/Kalev
Tsmoki-Minsk
Turk Telekom
Turow Zgorzelec
Utenos Juventus
Varese
Zlatorog Lasko
ZZ Leiden./lajmi/