Home Lajme KOSOVË 1 RAST NË PRIZREN DHE 15 NË GJITHË KOSOVËN ME COVID-19 DHE...

16 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.492 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 110.097 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 13.149 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 1.713 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 67 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.174.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 186.