Home Lajme KOSOVË 14 të vdekur dhe 259 raste të reja me Covid 19 në...

13 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.046.799 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 358.308 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 5.505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 14 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 870 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 137.452.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 17.000.