Home Lajme KOSOVË 500 mjekë dhe infermierë të Kosovës po vaksinohen në Kukës

Pesëqind mjekë dhe infermierë të Kosovës po vaksinohen në Kukës.Kështu ka njoftuar në Facebook ministrja shqiptare e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

“500 mjekë dhe infermierë të Kosovës po vaksinohen në Kukës. Edhe sot në ditën e dytë, do të vijojë vaksinimi me stafet mjekësore të vijës së parë”, ka shkruar Manastirliu.