Home Lajme KOSOVË 8 RASTE NË PRIZREN DHE 21 NË GJITHË KOSOVËN ME COVID-19 DHE...

09 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.753 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 86.489 doza të vaksinës.
ℹ Nga 2.114 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 111 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.454.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 832.