Home Lajme KOSOVË Albin Kurti rezulton pozitiv me Covid19

Ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se dje ka rezultuar pozitiv me koronavirus.Ai tha se do të qëndroj në vetizolim për dy javë.Postimi:Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.Gjithë të mirat,Albini