Home Lajme KOSOVË Arhim Ajazi nga NDS merr postin e drejtorit të Kulturës në Prizren

Kryetari i Prizrenit,Mytaher Haskuka ka rikthyer në postin e dikurshëm të drejtorit për Kulturë, Rini e Sport, Arhim Ajazin nga partia NDS.

Lajmi është bërë publik nga vet kryetari Haskuka, përmes një postimi në facebook.

Postimi i plotë

Pas emërimit të ish-drejtoreshës, znj. Emilija Rexhepi si zv/kryeministre në qeverinë Kurti, sot kam emëruar Arhim Ajazin si drejtor i Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport në Komunën e Prizrenit.

Me drejtorin Ajazi, i cili ka një përvojë dhe eksperiencë mjaft të gjerë në fushën e kulturës, rinisë dhe sportit, si zv/ministër ashtu edhe si drejtor në këtë dikaster, do të vazhdojmë të punojmë për Prizrenin, kryeqytetin e vlerave historike e kulturore.

Drejtorit Ajazi i uroj suksese në punë. Na priftë e mbara!