Home Lajme KOSOVË ASNJË RAST NË PRIZREN DHE 2 NË GJITHË KOSOVËN ME COVID-19 DHE...

21 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 518 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 134.391 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 19.518 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 1.328 testime, 2 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.241.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 162.