KOSOVË

0 28

Xhamia “Sinan Pasha” Prizren I ftuar:Hasan ef Krasniqi -imam në xhaminë "Hoqë e Qytetit" PrizrenTema:"Islami në qendër të vëmendjes"
0 33

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...
0 34

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me kryeministrin Albin Kurti, viziton Parkun e Inovacionit dhe të Trajnimeve në Prizren,...
0 24

Një qytetar është arrestuar dje në Podujevë, pasi ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor gjatë kryerjes së detyrës.Zyrtari policor ka pranuar trajtim...
0 29

Sot në orët e hershme të mëngjesit, një njësi policore e cila po vepronte në autostradë ka vërejtur një automjet Golf VI,...
0 33

Sot, më 26 prill (e hënë), kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me kryeministrin Albin Kurti, do të vizitojnë...
0 36

Xhamia “Sinan Pasha” PrizrenI ftuar:Mr. Mersad ef. Ajvazi -imam në xhaminē "Darus Selam" PrizrenTema:Rrizku caktim prej Zotit
0 29

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, i ka reaguar Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për votimin në Shqipëri.
0 24

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i cili ka pasaportën shqiptare, ka votuar në zgjedhjet e përgjithshme që janë duke u zhvilluar në...