KOSOVË

0 15

Xhamia e Bajraklisë (Gazi Mehmet Pasha) PRIZREN
0 16

Qielli i Kosovës mbrëmë është mbushur me objekte të panjohura. Sipas raportimeve, dyshohet që janë satelitet të kompanisë amerikane...
0 10

Dyshohet që në veri ka aktivitet të dendur kriminal të kësaj natyre, shkruan Gazeta Express. Dhjetëra aparatura të kriptovalutave...
0 34

Sektori i hetimeve rajonale në Prizren, kishte pranuar një informacion se në periudhën Janar-Mars 2021, shumë qytetarë nga Republika e Kosovës kishin...
0 31

Autoritetet turke duken tepër të angazhuara për kapjen e bosit të kriptomonedhës turke “Thodex”që dyshohet se fshihet prej dy javësh në Shqipëri...
0 18

Në momentin kur deputetët e PDK-së vendosën të lëshojnë sallën të pakënaqur me drejtuesen e seancës, deputetët e VV-së dhe të PDK-së...
0 18

Një 22 vjeçar kosovar që jeton në Strasburg të Francës është arrestuar pasi kishte vjedhur 80 mijë euro nga kompania ku punonte.