KOSOVË

0 20

Kryeministri i vendit Albin Kurti përmes një postimi në Facebook iu ka bërë thirrje të gjithë qytetatarëve mbi moshën 18 vjecare që...
0 25

Për tri javët e para të këtij muaji 132,295 persona kanë hyrë në Kosovë duke shfrytëzuar Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë....
0 24

Përfaqësuesi i lartë ndërkombëtar në Bosnje e Hercegovinë, Valentin Inzko, duke i përdorur kompetencat e Bonit, vendosi ndryshime në Kodin Penal të...
0 35

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, e mbështetur nga NJSO-ja dhe Krim Teknika e DPP-së, sot më...
0 26

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, njofton se ka marrë vendim që të pezulloj marrëveshjen për tiketa ngjitëse deri në marrjen e vendimit...
0 35

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të vjedhjes në Prizren. Siç bëhet e ditur një person ka...
0 29

Dje ka ndërruar jetë në QKUK e lënduara nga aksidenti i trafikut që ndodhi më datë 18.07.2021 në fshatin Serbicë të Prizrenit.