KOSOVË

0 45

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...
0 47

Qeveria e Kosovës do të mblidhet në orën 15:00 për të marrë masaj e reja pandemike.Një burim i afërt me Qeverinë e...
0 47

Të dashur qytetarë, Në mënyrë që të jem sa më afër jush dhe t’ju përgjigjem pyetjeve në lidhje me...
0 34

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në orët e pasdites do të mbajë mbledhje me ministrat. Sipas informatave mbledhja...
0 36

Është arrestuar një person i dyshuar në Pejë pasi që i njëjti kishte vjedhur veturën e viktimës. Policia ka...
0 39

Zgjedhja e një gruaje për presidente në Kosovë për herë të dytë mori vëmendje edhe në mediat ndërkombëtare. “Reuters”...
0 35

Një person ka raportuar në polici se persona të panjohur me forcë kanë dëpertuar në shtëpinë e tij, me ç’rast kanë vjedhur...
0 37

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës do të mblidhet sot për t’i diskutuar masat e reja të cilat pritet të vendosen në Kosovë.Afrim...
0 38

Yllza Hoti do ta zë vendin e Vjosa Osmanit në Kuvendin e Kosovës, pas zgjedhjes së kësaj të fundit në krye të...