KOSOVË

0 77

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka vizituar sot ekipin Kombëtar të Kosovës në hotelin “Emerald”.Kryeministri Kurti përveç një bashkëbisedimi të këndshëm...
0 58

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...
0 49

Ka ndëruar jetë sot në moshën 70-vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi- Cima. Lajmi është i ditur nga familjarët...
0 46

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetasi shqiptar pasi që i njëjti ka tentuar që ta korruptojë policin kufitar me 40 euro.
0 52

Pasi Parlamenti Evropian me shumicë dërrmuese kanë mbështetur liberalizimin e vizave për Kosovën, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se Këshilli...
0 57

Ka vdekur nga Covid-19, aktori i mirënjohur i humorit, Luran Ahmeti.Aktori nga Shkupi është ndarë nga jeta në moshën 46 vjeçare.Lajmin për...