SHQIPËRI

0 45

Ka shkuar në 4 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes së dy makinave në aksin Fier-Vlorë. Mësohet...
0 58

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar projektin e Portit të Durrësit.Rama thotë se Porti i Durrësit është një prej porteve më...
0 57

Imazhe aspak të mira kanë ardhur nga Durrësi, ku aty në një hapësirë të plazhit është shkruar ‘F*ck Kosova’.Padyshim që Shqipëria është...
0 75

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka njoftuar të gjithë shtetasit shqiptarë dhe të huaj se nuk kërkohet asnjë dokument i veçantë për...
0 63

Mëngjesi i sotëm ka nisur me fluks te lartë qytetarësh e mjetesh nga Kosova drejt Shqipërisë. Janë familjare, grupe...
0 101

Ashtu sikurse pritej pika kufitare mes Shqipërisë dhe Kosovës që në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune ka pritur...
0 86

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë një lajm fantastik. Ai ka treguar se në 24 orët e fundit...
0 99

Numër i madh i kosovarëve ia kanë mësyrë Maqedonisë Veriore.Aty shihen se janë krijuar kolona të gjata nga pika kufitare e Hanit...