MAQEDONI

0 99

Numër i madh i kosovarëve ia kanë mësyrë Maqedonisë Veriore.Aty shihen se janë krijuar kolona të gjata nga pika kufitare e Hanit...
0 114

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka pritur në takim zëvendëskryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviq.
0 177

Ministria e Punëve të Brendshme tashmë ka konfirmuar se shtetasi turk që u arrestua gjatë ditës së djeshme është Sedat Peker, një...
0 132

Maqedonia e Veriut ka regjistruar disa mutacione të koronavirusit, por që nuk janë të ngjashëm me variantin e ri të virusit që...
0 211

Epiqendra e tërmetit ishte në Galinchnik, Maqedonia e Veriut. Tërmeti u ndje në shumë qytete të Kosovës si dhe...
0 193

Epiqendra e tërmetit ishte në fshatin Vrutok në Gostivar, Maqedonia e Veriut. Tërmeti u ndje në shumë qytete të...
0 323

https://www.facebook.com/watch/?v=535035900694935
0 273

Hapja e kufirit Kosovë-Maqedoni e Veriut pa pasur nevojë për dëshmi me testin PCR ka shkaktuar kolona të mëdha dhe fluks të...
0 317

Shtetasit e Kosovës mund të hyjnë në Maqedoninë Veriore nga sot (12 tetor), pa një dëshmuar një test negativ të PCR-it për...
0 311

Ministria e Shëndetësisë njofton se Komisioni për Sëmundje Infektive mëngjesin e sotëm ka rekomanduar që kufijtë me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën...