BOTË

0 146

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka mbajtur një konferencë për gazetarë në orët e para të mëngjesit, ku ka thënë...
0 171

Një incident mes disa personave ka ndodhur sot rreth orës 15:00 te rrethi në Fushë-Kosovë.Në këtë rast dyshohet se ka pasur të...
0 168

Adem Demiri është polici me prejardhje nga Kosova i cili mbrëmë u bë hero i shpëtimit të dhjetëra jetëve ku mori pjesë...
0 159

Austria është në ankth dhe panik pas sulmeve të tmerrshme që ndodhën mbrëmë në Vjenë.Në një sulm që dyshohet se ishte terrorist,...
0 145

Bëhet e ditur se 91 orë nga pas tërmetit në Izmir të Turqisë është shpëtuar nga rrënojat e një apartamenti një vajzë...
0 143

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi terrorist në Vjenë të Austrisë. Sulmi...
0 147

Mrekulli që nuk mund të përshkruhet dot me fjalë mund ta quajmë atë që ka ndodhur sot në orët e para të...
0 153

Edhe një person me origjinë nga Kosova ka vdekur si pasojë e lëndimeve të marra pas rrëzimit të ndërtesës si rrjedhojë e...
0 243

Një grua nga Kosova humbi jetën nga tërmeti tragjik në Izmir, ndërsa djali i saj është në gjendje të rëndë për jetën.Besmira...