BOTË

0 192

Austria është në ankth dhe panik pas sulmeve të tmerrshme që ndodhën mbrëmë në Vjenë.Në një sulm që dyshohet se ishte terrorist,...
0 169

Bëhet e ditur se 91 orë nga pas tërmetit në Izmir të Turqisë është shpëtuar nga rrënojat e një apartamenti një vajzë...
0 179

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi terrorist në Vjenë të Austrisë. Sulmi...
0 170

Mrekulli që nuk mund të përshkruhet dot me fjalë mund ta quajmë atë që ka ndodhur sot në orët e para të...
0 183

Edhe një person me origjinë nga Kosova ka vdekur si pasojë e lëndimeve të marra pas rrëzimit të ndërtesës si rrjedhojë e...
0 290

Një grua nga Kosova humbi jetën nga tërmeti tragjik në Izmir, ndërsa djali i saj është në gjendje të rëndë për jetën.Besmira...
0 186

Tronditës lajmi për tërmetin në Izmir të Turqisë dhe ishujt grek përreth. Forcës shkatërruese të natyrës i del përballë vetëm solidariteti ndërnjerëzor....
0 175

Tërmeti në Izmir, momenti kur qytetari nxirret i gjallë nga rrënojat e ndërtesës!Fatmirësisht shumë persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e...
0 183

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash. Sipas raportimeve tërmeti ka qenë i magnitudës 7 ballë. Epiqendra ka qenë 17...