BOTË

0 530

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se së bashku me Melania Trump janë infektuar me COVID-19.Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania...
0 339

Turqia thuhet të ketë bërë një zbulim të burimit energjetik, me shumë gjasë gaz natyror në Detin e Zi, raportojnë disa agjenci...
0 278

Presidenti amerikan Donald Trump tha të hënën se liderët botërorë i kanë kërkuar atij ndihmë rreth presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan,...
0 303

https://www.facebook.com/TVBESA/videos/294697798615569/
0 306

Haxhilerët myslimanë kanë filluar obligimin e haxhillëkut në qytetin e Mekës. Ky ibadet sivjet dallon shumë në krahasim me...
0 339

https://www.facebook.com/TVBESA/videos/278663909893750/
0 343

Xhamia e Ajasofjes në Stanboll më 24 korrik është caktuar të rihapet sërish për adhurim me namazin e xhumasë për herë të...
0 385

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se pasi të përfundojnë përgatitjet, Turqia planifikon të hap Ajasofjan për adhurim nga xhumaja e...
0 318

Pasi formalisht e fitoi nominimin e Partisë Demokratike për të garuar për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden raportohet se ka...