BOTË

0 73

India ka vendosur që përkohësisht t’i ndërpresë të gjitha eksportet e vaksinës së kompanisë “AstraZeneca” për Covid-19, i thanë BBC-së burimet e...
0 58

Shkencëtarët e kompanisë BioNTech Ugur Shahin dhe Ozlem Tureci e cila fituan garën për prodhimin e vaksinës së parë kundër koronavirusit, deklaruan...
0 46

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett është takuar me kryetarin e VV-së, Albin KurtiKosnett ka thënë se mbesin të angazhuar për të ndihmuar qeverinë...
0 67

Zëvëndëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka paralajmëruar se më 31 mars vendi do të furnizohet me vaksina kundër COVID-19 nga...
0 70

Presidenti i Turqisë Erdogan, ka premtuar sot se vendi i tij do të dhurojë 30.000 vaksina anti-COVID për Bosnjën-Hercegovinën.Premtimin, Erdogan e ka...
0 65

Bekim Kupina, këshilltari i Presidentes, Vjosa Osmani pak më parë ka postuar një sqarim për publikun se hapja e ambasadës në Izrael...
0 107

Një vendim i ri i Ministrisë së Shëndetësisë në Turqi ndryshon kushtet e futjes së qytetarëve të huaj në këtë shtet. Rregullat...
0 63

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë e ka dënuar fuqishëm hapjen nga Kosova të Ambasadës në Jerusalem.Sipas njoftimit të shpërndarë nga...
0 55

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ju njofton se tashmë është hapur edhe zyrtarisht Ambasada e Kosovës në Shtetin e Izraelit,...
0 57

Qeveria kineze është duke kryer “gjenocid të vazhdueshëm” kundër ujgurëve etnikë, në kundërshtim me Konventën për Gjenocid të Kombeve të Bashkuara, është...