BOTË

0 336

Xhudistja nga Kosova, Nora Gjakova e ka fituar medaljen e artë në Gjeorgji. Në finale të Grand Slam Tbilisi,...
0 125

Parlamenti Evropian me shumicë dërrmuese kanë mbështetur liberalizimin e vizave për Kosovën.Raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola Von Cramon ka bërë...
0 128

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas marrjes së detyrës së re në krye të Ekzekutivit, ka marrë letra urimi nga...
0 171

India ka vendosur që përkohësisht t’i ndërpresë të gjitha eksportet e vaksinës së kompanisë “AstraZeneca” për Covid-19, i thanë BBC-së burimet e...
0 134

Shkencëtarët e kompanisë BioNTech Ugur Shahin dhe Ozlem Tureci e cila fituan garën për prodhimin e vaksinës së parë kundër koronavirusit, deklaruan...
0 110

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett është takuar me kryetarin e VV-së, Albin KurtiKosnett ka thënë se mbesin të angazhuar për të ndihmuar qeverinë...
0 143

Zëvëndëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka paralajmëruar se më 31 mars vendi do të furnizohet me vaksina kundër COVID-19 nga...
0 144

Presidenti i Turqisë Erdogan, ka premtuar sot se vendi i tij do të dhurojë 30.000 vaksina anti-COVID për Bosnjën-Hercegovinën.Premtimin, Erdogan e ka...
0 143

Bekim Kupina, këshilltari i Presidentes, Vjosa Osmani pak më parë ka postuar një sqarim për publikun se hapja e ambasadës në Izrael...
0 172

Një vendim i ri i Ministrisë së Shëndetësisë në Turqi ndryshon kushtet e futjes së qytetarëve të huaj në këtë shtet. Rregullat...