Lajme

0 32

I ftuar:Mr. Samir ef. Ahmeti, Profesor në Medresenë “Alauddin” në PrishtinëTema:Kujdesi i Islamit ndaj të rinjve
0 27

Kryetari i Prizrenit,Mytaher Haskuka ka rikthyer në postin e dikurshëm të drejtorit për Kulturë, Rini e Sport, Arhim Ajazin nga partia NDS.Lajmi...
0 24

Kryeministri Edi Rama ka shpallur fitoren për zgjedhjen e 25 Prillit. Në një postim në mediat sociale, Rama shkruan se festa do...
0 29

Xhamia “Sinan Pasha” Prizren I ftuar:Hasan ef Krasniqi -imam në xhaminë "Hoqë e Qytetit" PrizrenTema:"Islami në qendër të vëmendjes"
0 34

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...
0 34

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me kryeministrin Albin Kurti, viziton Parkun e Inovacionit dhe të Trajnimeve në Prizren,...
0 24

Një qytetar është arrestuar dje në Podujevë, pasi ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor gjatë kryerjes së detyrës.Zyrtari policor ka pranuar trajtim...
0 29

Sot në orët e hershme të mëngjesit, një njësi policore e cila po vepronte në autostradë ka vërejtur një automjet Golf VI,...