Lajme

0 68

Sot është caktuar të mbahet seanca përgatitore për rastin ku Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” (UP) ka paditur Komunën e Prishtinës dhe...
0 59

Në tetor të këtij viti bëhen një vjet nga vdekja tragjike e dy vëllezërve, Hasan e Blerian Arifaj nga fshati Ratish i...
0 45

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka aprovuar projektligjin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme.Ky projektligj, kaloi me shumicë votash...
0 55

Për shkak të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore të të dyshuarit Dardan Krivaqa, është ndërprerë seanca për caktimin e masës së paraburgimit.I njëjti...
0 62

Një e mitur nga Prizreni ishte raportuar si e zhdukur më 21 qershor të këtij viti.Lidhur me këtë rast, policia ka arrestuar...
0 132

Në varrimin e 18-vjeçares që u vra në Ferizaj, Marigona Osmani i pranishëm është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.Po ashtu bashkë...
0 127

Është arrestuar i dyshuari kryesor i vrasjes së 18-vjecares, M.O, Dardan Krivaqa.Lajmin e ka konfirmuar para masës që po protestonin një zyrtar...
0 108

Qeveria e Republikës së Kosovës, i është bashkuar thirrjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për strehimin e qytetarëve afganë, pas marrjes...