Lajme

0 34

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Raçë të komunës së Gjakovës.Si pasoj e këtij aksidenti kanë mbetur të vdekur 3 persona,...
0 55

I ftuar:Naser ef. Kastrati, imam në xhaminë Kurilla në PrizrenTema:Kujdesi i Islamit ndaj shëndetit fizik
0 56

Përkundër vështirësive të shkaktuara nga Izraeli, mijëra palestinezë shkuan në kiblen e parë të muslimanëve në Mesxhid al-Aksa në Kudsin Lindor të...
0 36

Sot së bashku me konsullin e Përgjithshëm të Republikës së Turqisë në Prizren, Serdar Ozaydin dhe koordinatorin e TİKA Kosova, Cihan...
0 39

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...