Lajme

0 44

Kompania e prodhimit të qumështit Abi nga Prizreni ka nënshkruar një marrëveshje për një sistem të energjisë diellore në kulm me një...
0 35

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...
0 43

Me shqetësim kam përcjell eskalimin e situatës në Jerusalem që filloi me dëbimin e dhunshëm të palestinezëve nga shtëpitë e tyre...
0 26

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fjolla Ujkani, është solidarizuar me popullin palestinez, pas sulmeve të fundit të Izraelit ndaj Palestinës, ku Izraeli vazhdon...
0 32

Lajmi se Zyra Federale e Shëndetit Publik në Zvicër ka hequr Kosovën nga lista e karantinës, ka ndryshuar planet e diasporës kosovare...
0 40

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se për shkak të pandemisë, nuk do të ketë manifestim tradicional të festës së Bajramit, nëpër...
0 28

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj iftarin e sotëm e ka kaluar me gastronomët e Kosovës.Përmes një shkrimi, Haradinaj ka kritikuar Qeverinë, teksa...