Lajme

0 226

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se Kosova ka nevojë për rilegjitim të institucioneve, e kjo sipas ish-kryeministrit bëhet duke...
0 175

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa javë më parë paralajmëroj organizmin e një tryeze me partitë politike për të...
0 223

Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari është deklaruar pas kritikave që pranoi në rrjetet sociale.Ai ka thënë se fyerjet e ulëta që i...
0 204

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami dhe Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, kanë nënshkruar marrëveshje kornizë të bashkëpunim ekonomik.Bajrami në fjalën...
0 218

Demba Ba i drejtohet gjyqtarit: Pse nuk thua kurrë ky njeriu i bardhë ndersa për mua thua ky i ziu
0 203

Është ndërprerë ndeshja PSG-Basaksehir.Kjo pasi gjyqtari i katërt dyshohet ta ketë fyer në baza racore një anëtar të stafit të skuadrës mysafire.Me...
0 203

Anëtari i AAK’së, Ahmet Isufi ka thënë se subjekti i tij do të dëmtohej nëse Ramush Haradinaj do të lëshonte postin e...
0 293

Në mbledhjen e Komitetit, udhëheqësi i saj për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA),...
0 171

Ish Sekretarja e Shtetit të SHBA-së, Madeliene Albright, ka thënë se ndërhyrja e ushtrisë amerikane dy dekada më parë bashkë me aleatët...
0 178

Në një nga dokumentet e para të Qeverisë së re të Malit të Zi dhe të Ministrisë së Shëndetësisë së këtij vendi,...