Lajme

0 86

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë një lajm fantastik. Ai ka treguar se në 24 orët e fundit...

Sipas kalendarit të publikuar nga Bashkësia Islame e Kosovës njoftohet se nesër më 8 maj 2021, shënohet Nata e Madhe e Kadrit,...
0 115

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në konferencën për media pas mbledhjes së qeverisë ka shpalosur programin qeverisës.Një vend të veçantë në këtë...
0 88

Xhamia e Bajraklisë (Gazi Mehmet Pasha) PRIZREN
0 74

Qielli i Kosovës mbrëmë është mbushur me objekte të panjohura. Sipas raportimeve, dyshohet që janë satelitet të kompanisë amerikane...
0 69

Dyshohet që në veri ka aktivitet të dendur kriminal të kësaj natyre, shkruan Gazeta Express. Dhjetëra aparatura të kriptovalutave...
0 102

Sektori i hetimeve rajonale në Prizren, kishte pranuar një informacion se në periudhën Janar-Mars 2021, shumë qytetarë nga Republika e Kosovës kishin...
0 87

Autoritetet turke duken tepër të angazhuara për kapjen e bosit të kriptomonedhës turke “Thodex”që dyshohet se fshihet prej dy javësh në Shqipëri...
0 120

Në momentin kur deputetët e PDK-së vendosën të lëshojnë sallën të pakënaqur me drejtuesen e seancës, deputetët e VV-së dhe të PDK-së...