Lajme

0 25

Për 10 muaj angazhim, avokatët e ish-liderëve të UÇK-së janë paguar mbi 4 milionë euro nga Ministria e Drejtësisë Rregullo problemet e...
0 25

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev, në Shkup.Kjo para nisjes së...
0 32

Është zhdukur e mitura nga Prizreni. Dje rastin në Polici e ka raportuar nëna e saj.Ajo është larguar nga shtëpia dhe ende...
0 36

15 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:ℹ Në 24 orët e...
0 29

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Uran Ismaili ka dhënë dorëheqje nga mandati i deputetit të Republikës...
0 32

Konsumatorë të nderuar, KRU” Hidroregjioni Jugor” Njësia e Malishevës ju njofton se, me datën 15.09.2021 prej orës 08:00 deri në ora 18:00...
0 39

Drejtori i Administratës në Prizren, Osman Hajdari sot për Rtv ‘’Besa’’ ka theksuar se punonjësit e administratës publike, si dhe personeli i...
0 33

Këtë e konfirmoi presidentja e vendit, Vjosa Osmani në një konferencë për media.Osmani tha se pas takimit me partitë politike nuk ka...